Na kolesách proti rakovine BA Ružinov 2021

Na kolesách proti rakovine BA Ružinov 2021

V sobotu 18. septembra 2021 od 10.00 hod. sa v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove uskutočnilo ďalšie podujatie 19. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine.  Nad podujatím prevzal záštitu starosta m. č. Ružinov Martin Chren

V aktívnej spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Ružinov, spoločnosťou Cultus Ružinov, Mestskou políciou Bratislava, mediálnym partnerom Rádio Regina Západ bol pripravený pre všetkých účastníkov bohatý športový a kultúrny program.

Túto akciu finančne podporila Nadácia Ekopolis a spoločnosť Slovnaft, a. s. v rámci programu Dobrý sused. Spoločnosť Slovnaft zastupoval Tomáš Beseda, riaditeľ útvaru Podnikové Centrum.

Program o 10. hodine otvorili príhovormi starosta m. č. Ružinov Martin Chren,  prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická a riaditeľ útvaru Podnikové Centrum Slovnaft Tomáš Beseda.

Celý program pod taktovkou známeho a obľúbeného moderátora Richarda Vrableca sa niesol v zábavnom duchu.
Začal sa rozhýbaním telesných schránok pod taktovou cvičiteľky zumby pani Martiny Valčekovej a jej kolegýň (a kolegu!) Chytľavé melódie a pohyby čoskoro prilákali aj moderátora a členov skupiny Close Harmony Friends.

Kultúrny program sa začal vystúpením populárnej vokálnej skupiny Close Harmony Friends. Na pódiu nemohol chýbať Ružinovčan, slovenský Bocelli, nevidiaci tenorista Maroš Bango, ktorý zožal veľký potlesk prítomných.  Podporiť nás prišli aj jedineční sólisti Veľkého zboru donských kozákov, ako aj vyborná Hudba Ministerstva vnútra SR. Dych divákom znovu a znovu  vyrážal majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš pri skokoch na bicykli cez prekážky umelé aj ľudské!

Symbolické jazdy na počesť paralympijského víťaza v cyklistike, onkologického pacienta Radovana Kaufmana boli pripravené v dvoch variantoch. 

Tzv. "malú" jazdu na chodníkoch Parku, teda 17 malých jazdcov na rôznych kolieskových približovadlách (kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.) odštartovala prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická a v cieli ich vital pán starosta Martin Chren s reflexnými príveskami s logom kempane.  

Veľká jazda pod záštitou Mestskej polície Bratislava, okresné veliteľstvo BA II viedla ulicami Ružinova v dĺžke cca 15 km a prilákala nielen “dospelákov”, ale aj zástupcov mladej generácie, ktorí trasu zvládli v pohode. Jej autorom bol pán Šimon Krošlák z Cyklokoalície Bratislava.   

Charitatívnym partnerom kampane je Nadácia Výskum Rakoviny a cieľom finančnej zbierky, je zakúpenie lasera v hodnote 30 tisíc eur na cielenú izoláciu nádorových buniek pacientov. Pôjde o nadstavbové rozšírenie výkonného prietokového cytometra, dôležitého prístroja, ktorý pomáha pri rozpoznaní a charakterizácii nádorových buniek v rôznych typoch krvných nádorov, zlepšuje diagnostiku a tým aj liečbu pacienta.

Zbierku v parku Andreja Hlinku a okolí zabezpečovalo 6 dobrovoľníčok (Michaela, Alexandra, Dorota, Adela, Beata a Nina), ktoré nám v rámci Týždňa dobrovoľníctva sprostredkovalo Bratislavské dobrovoľnícke centrum.

A nechýbal ani pán Martin Pagáč, ako „vedúci“ stánku s predajom propagačných materiálov s logom kampane (tričká, šiltovky, batohy, lietajúce taniere), ale aj skvelého 2CD Veľkého zboru donských kozákov Spev pre život, ktorý nahrávku venoval Nadácii Výskum Rakoviny.

Výnos zbierky dosiahol 841,59 €.

Foto: Martin Figura a jj

Hudba Ministerstva vnútra SR hrá New York, New York

Hudba Ministerstva vnútra SR hrá New York, New York

Video icon
Bandura, Slava Pruckich a sólisti Donských kozákov

Bandura, Slava Pruckich a sólisti Donských kozákov

Video icon